Projektový den Japonska 4.12.2015

V pátek 4.12. proběhl na celém druhém stupni projektový den Japonska. Ve spolupráci s Česko-japonskou společností a japonským konzulátem proběhl program, kdy se žáci celého druhého stupně rozdělili do dvou skupin. Zatímco jedni na sále vstřebávali poznatky o Japonsku formou povídání a projekce na velkém plátně, druhá skupina rozdělená do pěti  menších navštěvovala "dílny", kde se setkávali  s japonci a jejich tradicemi. Postupně si tak mohli žáci vyzkoušet skládat origami, naučit se jíst hůlkami, zahrát si legrační hru fukiwara, napsat své jméno japonsky, seznámit se s tradiční kaligrafií a také se naučit pár japonských slov. Od včerejška už budou všichni vědět, jak se řekne japonsky kočka, vítr, kůň a podobně :-)

Organizační tým tvořilo 12 lektorů z Česko-japonské společnosti a byli skvělí. Ve všech dílnách panoval zájem a čilý ruch, což je určitě patrné i ze všech fotografií, které najdete v galerii. Nedovolil jsem si jich moc vyhodit, aby se tam snad každý našel a mohl vzpomenout na vydařený projektový den.( tak se omlouvám, že jich je tolik). Největší dík patří Harumi Yamada, která dlouhá léta s naší školou spolupracuje a Tereze Křížové, která vše domluvila a zaštítila. Věřím, že nás seznámení s odlišnou kulturou všechny obohatilo.

Honza Bejček